وسایل تمیزکردن خانه چه چیزهایی است؟

وسایل تمیزکردن خانه چه چیزهایی است؟

هنگامی که اقدام به نظافت منزل شمال تهران می کنیم احتیاج به وسایل تمیزکردن خانه داریم که وجود این لوازم جزو ضروریت ها برای انجام این عملیات به حساب می‌آیند. امروزه و با گسترش علم و تکنولوژی شاهد وجود انواع لوازم الکترونیکی و لوازم مکانیکی و پاک کننده‌هایی با قدرت بالا هستیم که کار ما را راحت تر کرده‌اند.

همه اعضای خانواده دوست دارند که خانه‌شان‌ همیشه تمیز باشد.تمیز ماندن منزل،عملی سخت می باشد. به طور کلی ما وقت زیادی را جهت تمیزکردن خانه صرف می کنیم و اگر با ترفندهای  و بعضی از نکات آشنا باشیم، کارها سرعت می‌گیرند. اصول صحیح تمیزکردن خانه نقش مهمی در بهبود سرعت کار و نتیجه‌ نهایی عملیات دارد. امروزه تنوع بسیاری در وسایل نظافت برقی و غیربرقی وجود دارد که به ما این امکان را می‌دهد که از تمیزکردن خانه مان لذت ببریم و زمان بیشتری را با اعضای خانواده و انجام کارهای دیگر در اختیار داشته باشیم.

 

وسایل تمیزکردن خانه

 

دستمال

دستمال

جهت گردگیری می‌توانید از انواع گوناگون دستمال استفاده کنید. دستمال را به مقداری آب و سرکه سفید آغشته کنید همین امر سبب می شود تا محیط را بهتر تمیز کند و بعد از مواد شوینده استفاده کنید. سرکه خاصیت پاک کنندگی و ضد عفونی کننده در خود دارد و یک جایگزین ارگانیک به‌جای مواد شیمیایی است.دستمالی که انتخاب می‌کنید باید متناسب با محیط تان باشد. برای تمیز کردن سطح صاف از دستمالی که نرم باشد استفاده کنید و سعی کنید مقداری خش داشته باشد تا کثیفی‌های ریز را از بین ببرد.

 

اسکاچ

 

اسکاچ

 

از اسکاچ نیز در کنار دستمال کشیدن استفاده کنید تا نتیجه بهتری در کارتان بگیرید. البته دقت کنید برای سطوحی مانند شیشه و صفحه تلویزیون و آیینه دستمال باید حتما نرم و مرطوب باشد.

 

آبپاش دستی

آبپاش دستی

 

از آبپاش دستی نیز جهت اسپری‌کردن آب یا شوینده‌ روی سطوح استفاده کنید. این وسیله ارزان و بسیار پرکاربرد است.

 

جارو و خاک انداز

جاروخاک انداز

 

از جارو و خاک‌انداز جهت جمع کردن زباله‌ها و خاک روی زمین و بقیه بتونه‌ی رنگ‌آمیزی و گچ دیوارها استفاده می شود.همچنین می توانید از جارو برقی استفاده کنید و بعد از جمع آوری زباله‌های بزرگ، خاک باقی مانده و گوشه‌ی دیوارها و قرنیزها را با کمک جاروبرقی جارو کنید.

 

شوینده ها

شوینده

 

شوینده‌ها از پرکاربردترین وسایل مورد استفاده در نظافت منزل هستند.به طور کلی وایتکس برای شست‌وشوی سرویس بهداشتی و دیوارهایی که زرد شده‌اند مورد استفاده قرار می گیرد. جرم‌گیر ها برای شست‌وشوی شیرآلات و کف های جرم گرفته کاربرد دارد و می توانید از شیشه‌پاک‌کن ها برای تمیز کردن پنجره‌ها استفاده نمایید و همچنین می توان از مایع ظرفشویی جهت شست‌وشوی دیوار و هنگام تی کشیدن کف استفاده کرد.و جهت تمیز کردن سرامیک‌های آشپزخانه که روی آن‌ها لکه‌های روغن نشسته،از محلول های پاک کننده چربی استفاده کنید.

 

تی

تی

بعد از اینکه گردگیری‌ را انجام دادید نوبت تی کشیدن سطح است.برای این کار می‌توانید از انواع جارو و تی جهت تمیز کردن استفاده کنید.

 

زمین شوی آب‌پاش‌دار

زمین شوی آب‌پاش‌دار

زمین شوی آب‌پاش‌دار نیز یک وسیله نظافت بسیار پر کاربرد است که روی دسته اش ، مخزن آب نصب شده است که باید آب و مواد شوینده را داخل این مخزن بریزید .اهرمی در بالای دسته زمین‌شوی قرار گرفته است،  آب را هنگام تمیزکردن زمین  اسپری‌ می کند.

 

سطل و زمین‌شوی

سطل و زمین‌شوی

شست‌وشو و گرفتن آب اضافی زمین‌شوی‌های معمولی عملی دشوار است.شما می‌توانید از سطل و زمین‌شوی استفاده کنید تا هر وقت که احتیاج به شست‌وشوی زمین‌شوی داشته باشید، سر تی را داخل قسمت آبکشی سطل قرار دهید و بخش خشک‌کن سطل هم آب اضافی تی را می‌گیرد. با کمک این وسیله نظافتی، شست‌وشو و خشک‌کردن زمین، در زمان کوتاهی امکان پذیر می شود. این وسیله،چرخ‌هایی دارد که جابه‌جایی آن را آسان تر می‌کند.

 

تی تلسکوپی

 

تی تلسکوپی

 

تی هایی وجود دارد که دسته آن ها  تلسکوپی است؛ به عبارتی امکان کاهش یا افزایش طول دسته وجود دارد. این قابلیت ،به شما کمک می‌کند که بدون احتیاج به خم و راست‌ شدن،مکان های مختلف را تمیز کنید.

دسته این تی‌ها قابل‌تعویض است. و بهتر است که برای اطمینان، همیشه ، یک دسته تلسکوپی یدک داشته باشید.

 

 

بخار شوی

بخار شوی

 

اگر می‌خواهید شیشه و پرده را تمیز کنید از بخارشوی استفاده کنید.در قدیم از روزنامه‌های باطله برای تمیز کردن شیشه استفاده می شده است. اما امروزه از بخار آب با دمای بالا استفاده می کنند که موجب می گردد تا استفاده آسان‌تری داشته باشیم.

پرده منزل هم به دلیل اینکه حجم زیادی داشته و طرح و نقش توری دارند ،حین استفاده از لباسشویی ممکن است گیر کنند و پاره شوند که می توانید از بخاری شوی جهت تمیز کردن پرده استفاده کنید. مزیت این کار این است که نیازی به باز و بستن پرده‌ها نخواهید داشت.

ظروف تفلون و چدن روکش های حساسی دارند و ساییدن این ظروف با سیم ‌ظرف‌شویی روش درستی نیست و اگر برای شست‌وشوی این ظروف از اسکاچ‌های زبر و یا سیم ظرف‌شویی استفاده کنید، روکش آن ها دچار آسیب و خش می شوند.

 

اسکاچ‌ های توری یا ضد خش

اسکاچ توری

بهتر است جهت شست‌وشوی سطح داخلی ظروف تفلون و چدن تا جایی که ممکن است، از اسکاچ‌های ابری نرم استفاده کنید. جهت برطرف‌کردن لکه‌های مقاوم، از وسایل غیرساینده استفاده کنید. همچنین جهت شست‌وشوی ظروف روکش‌دار می‌توانید از اسکاچ‌ های توری یا اسکاچ ضدخش که مناسب تفلون و چدن هستند،استفاده کنید.

 

دستکش اسکاچ‌دار

 

دستکش اسکاچ‌دار

 

دستکش اسکاچ‌دار نیز یک وسیله نظافت خلاقانه است که در قسمت کف دست‌ در این مدل دستکش، پرزهایی وجود دارند که مانند اسکاچ عمل می‌کنند و با کمک این دستکش ها در هنگام شست‌وشو و نظافت،احتیاجی به نگه‌داشتن اسکاچ در دست ندارید.

 

فرچه‌

فرچه

فرچه‌ شست‌وشوی چندمنظوره یکی دیگر از وسایل تمیزکردن خانه و فرش و موکت و سرامیک  است. دسته این‌ نوع فرچه به‌گونه‌ای طراحی شده است که دست های شما در هنگام استفاده از آن اذیت نمی‌شود.

 

پرزگیرهای مخصوص موی حیوانات خانگی

 

پرزگیرهای مخصوص موی حیوانات خانگی

 

وجود موی حیوان خانگی روی زمین، یکی از مشکلاتی است که ذهن صاحبان حیوان خانگی را درگیر کرده است. جمع‌کردن موی حیوانات خانگی از روی زمین یا مبل به وسیله جاروبرقی دشوار است؛ از طرف دیگر، این کار ممکن است در عملکرد جاروبرقی مشکل ایجاد کند. جهت جمع کردن موی حیوانات خانگی از روی فرش و سطوح دیگر، بهتر است از پرزگیرهای مخصوص موی حیوانات خانگی استفاده کنید.

در این مقاله لیستی از تجهیزات و وسایل تمیزکرن خانه را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با بهره گیری از آن ها منزلی تمیز و عاری از آلودگی داشته باشید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.